..:Strona główna ..:Historia Parafii ..:Galeria zdjęć ..:Duchowni rodacy ..:Nabożeństwa ..:Nasza Młodzież
..:: Działalność artystyczna dzieci i młodzieży ::..
Aby zmienić utwór kliknij na przycisk |< lub >|
Wczytywanie...
Duża część młodzieży w parafii Słopnice Górne skupia się w okół 2 kręgów:

-służbie liturgicznej ołtarza
-grupie muzycznej Credo
W najbliższej przyszłości planowane jest również powołanie do życia grupy apostolskiej.

Młodzieżowa grupa muzyczna "Credo" powstała pod koniec roku 2010 z inicjatywy młodzieży przy akceptacji i pomocy ks. Stanisława Kumiegi.
Początkowo liczyła kilkoro członków, ale szybko liczba powiększyła się do kilkunastu osób.
Debiut grupy miał miejsce w Boże Narodzenie 2010 r. podczas wspólnego kolędowania.
Od tego wydarzenia młodzież czynnie uczestniczy w uświetnianiu uroczystości kościelnych. Jednak nie ogranicza się tylko do występów parafialnych.
Latem 2011 r. grupa w warunkach domowych nagrała swoją pierwszą płytę o tematyce wielkopostno-wielkanocnej, a w grudniu tego samego roku drugą zawierającą kolędy i pastorałki.
Obecnie grupa liczy blisko 30 osób.
Oficjalna strona grupy: www.credo.slopnice.pl